Główne zalety dachów trzicnowych

W obecnym czasie znacznie wzrosła popularność ekologicznych materiałów budowlanych. Dzięki nim, można mieć pewność, że dom w którym mieszkamy nie stwarza dla środowiska naturalnego żadnego zagrożenia. Co więcej, z tak wybudowanym budynkiem wiąże się szereg dodatkowych korzyści.

Czy dachy trzcinowe są wytrzymałe?

dachy z trzcinyOd pewnego już czasu widać rosnącą dynamicznie popularność ekologicznych materiałów budowlanych. Ich przykładem może być na przykład dach trzcinowy, który ponownie cieszy się ogromna popularnością. Tego rodzaju poszycie dachowe bardzo mocno różni się jednak od tego, które stosowane było przed wiekami. Główne różnice to sposób układania strzechy oraz jej mocowania do konstrukcji nośnej dachu, do czego obecnie wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt. Dzięki temu taki dach okazuje się być niezwykle solidny i rwały, w porównaniu nawet do dachu z blachy czy też dachówki. Tak skonstruowane poszycie dachowe ma jednak również szereg innych zalet, bardzo istotnych z punktu widzenia użytkowników danego obiektu budowlanego. W szczególności warto tutaj podkreślić jego niezwykłą zdolność do powstrzymywania nagrzewnia się budynku, który takim pokryciem dachowym jest pokryty. Jest to w szczególności widoczne gdy porównamy te zdolności dachu ze strzechy do silnie rozgrzewających się dachów z blachy, czy też dachówki. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie jego popularność znacznie wzrosła i można się spotkać z tego rodzaju pokryciem dachowym obecnie coraz częściej.

Jeszcze kilka lat wcześniej na myśl o dachu z trzciny przychodziły nam na myśl stare, wiejskie domy. Obecnie takie poszycie dachowe nikogo nie dziwi, gdyż jest w pełni ekologiczne i ma szereg innych ważnych z punktu widzenia użytkowników budynków zalet. Dach taki chroni na przykład przed nagrzewaniem się budynku.

Źródło http://www.strzech-pol.pl