Dzieci w hurtowni chemicznej

Dlaczego nie warto zabierać dzieci do hurtowni? Powiedziałabym, że powodem jest ich wzrost oraz to, że bardzo często są jeszcze nieświadome niebezpieczeństw, które mogą na nie czyhać w takich miejscach.

Nie zabieraj dzieci do sklepu chemicznego.

sklep chemicznySzczególnie niebezpieczna może okazać się hurtownia chemiczna. Dzieci są niewystarczające doświadczone, by rozumieć jak bardzo ryzykowna jest zabawa z chemią. Odczynniki chemiczne, kwasy, zasady i sole mogą spowodować ogromne uszczerbki na ich zdrowiu, wystarczy że dostaną się do ich dróg pokarmowych, oddechowych lub tak wrażliwych miejsc jak oczy. Hurtownia odczynników chemicznych nie odpowiada za osoby, które wchodzą do środka, przy odwiedzaniu takiego miejsca jesteśmy odpowiedzialni za samych siebie, a biorąc dzieci możemy zrobić szkodę nie tylko im, ale i sobie.
Dzieci mogą wylać odczynniki chemiczne nie tylko na siebie, ale na podłogę, co może być niebezpieczne dla pracowników hurtowni, ale również dla dostawców, których przysłał sklep chemiczny. Poza tym takie zachowanie może przynieść ogromne straty finansowe dla firmy produkującej substancje chemiczne. Firmy takie nie zawahają się prosić o zwrot pieniędzy za nieprzemyślane zachowanie dziecka. Samo informowanie i edukacja dzieci o sytuacjach, które mogą wydarzyć się w takich miejscach nie wystarczy. Wszyscy ludzie, a przede wszystkim dzieci, uczą się na własnych błędach. Nie słuchamy tego, co mówią nam osoby doświadczone, chcemy przekonać się sami, co to znaczy poparzyć się substancjami chemicznymi. Nie uwierzymy w to jak bardzo jest to niebezpieczne, dopóki sami nie doznamy takiego wypadku.

Moim zdaniem dzieci powinno wpuszczać się do takich miejsc dopiero po pierwszych odbytych lekcjach chemii praktycznej w szkole. Każdy z nas na zajęciach chemii chociaż raz poparzył sobie palce i dopiero wtedy nauczył się zachowania w takiej sytuacji.

Najlepsza hurtownia chemiczna http://pol-aura.eu