Domek letniskowy w Okunince

Okuninka to wieś w województwie lubelskim, niedaleko Włodawy. Od ponad pół wieku znana jest jako miejscowość wypoczynkowa. Ośrodki wypoczynkowe zajmują trzy biegi Jeziora Białego, jednego z najczystszych jezior w naszym kraju.

Rodzinny domek letniskowy na urlop w Okunince

domki w OkuninceUrlop w Okunince poleciła nam teściowa. Jeździła tam na wakacje jako dziecko. Mieszkała wtedy we Włodawie i miała tam dosłownie rzut beretem. Nie chcą jej rozczarować zaplanowaliśmy urlop w tym miejscu. Domki w Okunince wynająć łatwo, bo jest ich dużo. Znajdziemy tam domki letniskowe, hotele i pensjonaty. Nie spodziewałam się, że będzie ich aż tyle. Jak przeczytałam, Jezioro Białe, nad którym leży wioska, ma najwyższą klasę czystości. Jestem pod wrażeniem, mimo tylu turystów jezioro jest czyste i dobrze utrzymane. Dzieci już nie mogą się doczekać. Uwielbiają plażowanie i pływanie. Na plaży znajdziemy też punkty gastronomiczne. Noc cóż, takie są wakacje. Wybierzemy się też na wycieczkę do zespołu pałacowego Różanka. Co prawda został tam już tylko park i brama, ale jest to miejsce warte odwiedzenia. Na aktywny wypoczynek też znajdziemy czas, mamy już w planach spływ kajakowy. Chcielibyśmy też zwiedzić Muzeum Ziemi Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, ale nie wiem czy dzieci nam pozwolą. Będą pewnie narzekały, że nuda i nie będą chciały iść. Najważniejsze będzie jednak spędzanie czasu na łonie natury. Opalanie nad brzegiem czystego Jeziora Białego i całodzienne kąpiele w nim. Wybierzemy się też na wycieczkę po pięknych okolicznych lasach.

Jestem bardzo ciekawa Okuninki. Na pewno dzieciom się spodoba. Jeśli nam się tu spodoba będziemy częściej ją odwiedzać. Podobno przyjeżdża tutaj kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie. Jeśli jest to tak popularne miejsce musi tu być pięknie.