Do czego służą jonizatory wody?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Składamy się w siedemdziesięciu procentach z wody i regularne jej uzupełnianie pomaga w zachowaniu zdrowia.

Jonizatory wody a zdrowa woda

Czy jednak każda woda jest dla nas zdrowa? Jonizatory wodyJak wiadomo w naturalnych warunkach nie mamy do czynienia z czystą wodą destylowaną. Normalna woda, czy kranowa czy mineralna jest mieszaniną różnych związków o charakterze kwasowym i zasadowym. Okazuje się, że nasz organizm (za wyjątkiem pęcherza moczowego i żołądka) ma lekki odczyn zasadowy i właśnie w takim stanie funkcjonuje najlepiej. Niestety współcześnie żywimy się w coraz większym stopniu żywnością mocno przetworzoną, co prowadzi do coraz silniejszego zakwaszania organizmu. Tak samo niestety jest z wodą, im więcej w niej składników o charakterze kwasowym tym gorzej dla nas. Dlatego najzdrowsza jest woda alkaliczna. W przyrodzie występuje ona w topniejących lodowcach, ale nikt z nas nie ma oczywiście do niej dostępu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie abyśmy wytworzyli sobie taką wodę sami, w naszej własnej kuchni. Do tego służą jonizatory wody. Wykorzystują one proces elektrolizy i rozdzielają składniki kwasowe od zasadowych. Przefiltrowana w ten sposób woda jest najzdrowszą z możliwych i doskonale odpowiada potrzebom naszego organizmu. Jonizator wody może być przepływowy albo przenośny. Taki prosty przenośny jonizator wody nie jest kosztowną inwestycją a zwraca się z nawiązką w postaci lepszego samopoczucia, kondycji i ogólnie dużo lepszego stanu zdrowia.

Woda alkaliczna podnosi naszą odporność, pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę a także zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu. O jej ogromnym znaczeniu świadczy fakt, że w wielu krajach stosowana jest w szpitalach i wszelkich ośrodkach zdrowotnych.