Dlaczego warto zainteresować się rajami podatkowymi

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi wielką firmę nieraz zapewne zastanawiał się nad tym, czy nie byłoby bardziej opłacalne zarejestrować swojej spółki w innym kraju. W końcu jeśli ktoś kupuje coś w jednym kraju, przerabia w drugim a sprzedaje w trzecim może mieć prawdziwy problem z wyborem kraju, w którym będzie rozliczał swoje podatki.

Odpowiedzią na ten problem mogą być raje podatkowe

raje podatkoweJeśli nie wiemy gdzie powinniśmy się rozliczać z podatków, najlepiej wybrać tę opcję, która jest dla nas najkorzystniejsza. Wybierając państwo przyjazne przedsiębiorcom nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale i czas oraz zmartwienia. Zwykle tak zwane raje podatkowe mają bardzo uproszczone formalności celem przyciągnięcia do siebie inwestorów. Nie tylko oszczędzamy wówczas na podatkach, które to w każdym państwie, w którym działamy są kompletnie różne, ale i w dodatku bardzo ułatwiamy pracę naszym księgowym. Kiedyś było to znacznie trudniejsze, ale nawet wówczas raje podatkowe cieszyły się dużą popularnością. Teraz z kolei, gdy powstały firmy, których jedyną działalnością jest przenoszenie innych firm do rajów podatkowych, stało się to tak proste i popularne, że nie wiadomo czy za jakiś czas wszystkie większe spółki nie będą tam zarejestrowane. Pamiętam jak bardzo ułatwiło to robotę w mojej firmie – wcześniej próbowałem rozliczać podatki w czterech państwach jednocześnie, co spowodowało kompletne przegniecenie papierkową robotą. Teraz mam z tym wszystkim spokój – wszystko rozliczam w jednym kraju, który jest dla mnie przyjazny i nie robi mi problemów o pojedynczy źle wypełniony formularz. Życie może stać się naprawdę proste dzięki temu jednemu krokowi.

Odkąd przeniosłem swoją firmę do innego kraju polecam to wszystkim moim znajomym. To jest coś, co naprawdę ułatwia życie biznesmena.