Dlaczego potrzebowałam adwokata?

Od ponad dziesięciu lat mieszkam w Oławie. Przeprowadziłam się tutaj z rodzicami i bardzo spodobało mi się to miasto. Chociaż początkowo raczej nie byłam zachwycona przeprowadzką w połowie roku. Oława ma swój urok i klimat. Lubię spracować wieczorami po mieście i na nowo zachwycać się jego pięknem.

Specyficzne słownictwo prawnicze zrozumie tylko prawnik

adwokat oławaRodzice nauczyli mnie, że kiedy nie jestem pewna w przypadku spraw urzędowych, formalnych lepiej zgłosić się do osoby, która się na tym zna i zajmuje się daną dziedziną na co dzień. Osobą, której szukałam był adwokat Oława na szczęście ma dobrych prawników, dlatego nie miałam żadnych trudności, żeby umówić się na spotkanie. Każdy prawnik posiada specjalizację, w której się specjalizuje. Dlatego tym trzeba się kierować przy wyborze adwokata. Moja sprawa dotyczyła pisma, które otrzymałam od prawnika mojego męża. Nie poinformował mnie nawet o tym, że chce się rozwieźć. Nie podobało mi się to, w jaki sposób chciał Michał to załatwić, ale nie mogłam się rozczulać. Musiałam skupić się na rozwiązaniu sprawy i w tym miał pomóc mi specjalista, jakim niewątpliwie jest adwokat. Na spotkaniu opowiedziałam o wszystkich szczegółach, które w mojej ocenie były ważne lub mogłyby być. Jeśli prawnik miał dodatkowe pytania, zadał je. U nas o tyle skomplikowana była sytuacja, że nie mieliśmy podzielonego majątku oraz doszło do tego kilka innych wątków znaczących dla sprawy rozwodowej. Pan mecenas na szczęście uspokoił mnie, przyjmując sprawę. 

Prawo jest taką dziedziną, że jeśli człowiek nie interesuje się konkretnym działem, to naprawdę trudno połapać się w nowych ustawach czy zmianach, które zachodzą praktycznie każdego dnia. W przypadku spraw sądowych lub pism, z których nic nie rozumiecie, naprawdę lepiej udać się do prawnika, który wam wszystko na spokojnie wytłumaczy.