Dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne

Liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci jest naprawdę wysoka i choć oczywiście najczęściej winnym wypadku jest kierowca, to wiele z dzieci niestety nie uważa na drodze. Do tego kiedy nie są one też na tej drodze widoczne to ryzyko wypadku się zwiększa. Dlatego tak ważne jest by zadbać o widoczność naszych dzieci!

Nie zapominajmy o elementach odblaskowych

elementy odblaskoweElementy odblaskowe, choć są bardzo tanie są też naprawdę dobrą ochroną przed wypadkami. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ale to czy nasze dziecko jest widoczne czy też nie na drodze jest kluczową sprawą. Często zdarzają się sytuacje, że dziecko wraca później do domu i jest ciemno lub a warunki na dworze nie są dobre. Wtedy kierowcy naprawdę trudno dostrzec na ulicy dziecko. Do tego dzieci często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i nie zachowują odpowiedniej ostrożności np. przy przechodzeniu przez pasy na jezdni. Dlatego, niezbędne jest by zainwestować w elementy odblaskowe. Można umieścić je na kurtce dziecka, tornistrze, czapce lub kupić mu np. specjalne bransoletki. Możliwości jest naprawdę dużo, a do wyboru mamy różne kolory, grubości i wzory odblasków. Można kupić odblaskowe naklejki na plecak dziecka w różnych kształtach np. serduszek czy wesołych buziek. Wtedy dziecko na pewno nie będzie miało obiekcji przed noszeniem takiego odblasku, w końcu będzie to też swego rodzaju ozdoba.

Z powodu dużego natężenia ruchu na drogach liczba wypadków drogowych ciągle rośnie. Dlatego konieczne jest zapewnienie dzieciom choć minimalnej ochrony – zaopatrując je w elementy odblaskowe. Często w szkołach podstawowych są też organizowane specjalne spotkania podczas których  policjanci przedstawiają dzieciom jak ważne jest by być uważnym na drodze i by być na niej widocznym.