Dbanie o gardło grając w zespole muzycznym

Uwielbiam moją pracę, jest to najlepsza dla mnie i wymarzona już od dawna. Śpiewałam sobie już od małego. Ja i mój ukochany zespół muzyczny byliśmy niezastąpioną ekipą, i zawsze wszędzie robiliśmy niezłe zamieszanie.

Zespół muzyczny potrzebuje dobrej piosenkarki

zespół muzycznyCzasami muszę śpiewać przez całą noc. Jest to bardzo fajne, ale wyobraźcie sobie tak wytężać głos przez kilka godzin, z małymi tylko przerwami. Jeśli dobrze się nie przygotujemy, to zespół na wesele szybko straci wokalistkę, która zedrze sobie głos, bez odpowiedniego przygotowania. Głos zawsze trzeba pielęgnować i wzmacniać, tak mówiła mi moja mama. Trzeba tak robić, aby długo cieszyć się dobrym głosem. Może to potwierdzić sama Maryla Rodowicz, która od lat śpiewa i jakoś nic jej się z głosem nie dzieje. Przede wszystkim codzienne ćwiczenia, są niezbędne. Dobry głos, to ćwiczenie mięśni i przede wszystkim odpowiednie odżywianie. Poradzono mi pić takie specjalne eliksiry na wokal. Można mnie więc często spotkać, jak przemierzam Opole z różnymi składnikami i flaszkami, by te napoje w nich trzymać. Przede wszystkim imbir. Jest idealny do tego, by utrzymać głos w dobrej kondycji. Zawsze go ścieram i dolewam do wody mineralnej. Do niego trochę miodu i już można długo śpiewać. Nasz zespół cieszy się sporym zainteresowaniem ludzi, nawet nagraliśmy ostatnio pierwszą solową płytę.Więc ważna jest kondycja głosu. Ta grupa muzyczna składa się z czterech osób. Ja jestem wokalistką, i akompaniuje mi mój kolega, a dwójka pozostałych to muzycy. Zresztą najlepsi pod słońcem. Więc muszę się dla nich starać. Ostatnio jak odwiedziłam Wrocław, to zapaliłam papierosa ze znajomymi, a potem miałam chrypę przez dwa dni i nie mogłam dojść do siebie, więc absolutnie już nigdy więcej po nie nie sięgnę.

Trzeba stosować się do tych wszystkich rad, bo inaczej po kilku takich występach nie będziemy już w stanie nigdy zaśpiewać nic, bo głos się wyeksploatuje. Dobrze, że wiem o tym wszystkim, to będę mogła jeszcze przez wiele długich lat występować.

Więcej informacji na http://zespol-mariachi.pl