Darmowe terminale płatnicze

Od czasu, kiedy pojawiła się możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych, branża elektronicznych urządzeń płatniczych wystrzeliła z produkcją nowoczesnych terminali, które pozwalają na wygodne dokonywanie zapłaty. Dziś już nie trzeba ze sobą nosić gotówki.

Kto może liczyć na darmowy terminal płatniczy?

darmowe terminale d220Obsługa kasy fiskalnej wymaga znajomości jej funkcji, wykonywania korekt, raportów fiskalnych i niefiskalnych, a także codziennych rozliczeń. Z obsługą terminala płatniczego jest znacznie prościej, bo jedyne co trzeba zrobić, to potwierdzić dokonanie płatności i ewentualnie wybranie odpowiedniej kwoty. Pierwsze modele terminali płatniczych były dość duże i koniecznie musiały był podłączone do kasy fiskalnej i źródła zasilania. Ponadto można było na nich płacić tylko za pomocą karty magnetycznej, podając kod PIN. Dziś takie modele są coraz rzadziej stosowane ponieważ znacznie praktyczniejsze są terminale mobilne, które nie dość, że zajmują niewiele miejsca, to jeszcze nie trzeba ich dodatkowo konfigurować. Można je kupić u dystrybutorów lub otrzymać darmowe terminale d220 w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. To bardzo proste, gdyż każdy przedsiębiorca może wziąć udział w tym programie i otrzymać bezpłatny terminal w pierwszym roku do obrotu stu tysięcy złotych. Jego zaletą jest brak stałych opłat takich jak abonament przez cały okres korzystania z urządzenia. Jedynymi opłatami są prowizje pobierane od każdej transakcji bezgotówkowej, które określone są procentowo od wysokości kwoty.

Jest to nowoczesny model terminala płatniczego, który na pewno się sprawdzi w restauracji, barze, salonie kosmetycznym czy warsztacie samochodowym. Ma wielkość telefonu, jest lekki i praktyczny. Dodatkowo ma wbudowany akumulator, dzięki czemu działa bez stałego zasilania.