Czym są łóżka nefrytowe?

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek, z czego generalnie rozróżnia się je na te, które służą do spania i na te, które służą do celów zdrowotnych, np. do terapii zdrowotnej. Jednym z tego typu łóżek są nefrytowe łóżka, które z reguły spotkać możemy w klubach fitness, klubach sportowych i ośrodkach SPA. Jak działają?

Cudowne właściwości nefrytu

łóżka nefrytoweJak sama nazwa wskazuje, łóżka nefrytowe w swojej budowie zawierają kamienie nefrytowe. Ich uzdrawiającą moc wykorzystuje przede wszystkim medycyna Dalekiego Wschodu i to właśnie stamtąd przyszedł pomysł wykorzystania ich do celów terapeutycznych. W skład nefrytu wchodzi wiele mikroelementów takich jak, np. magnez, mangan, mieć, selen czy cynk. W momencie, gdy składniki te dostarczane są do naszego organizmu, pomagamy mu zachować równowagę w funkcjonowaniu każdego narządu. W łóżkach nefrytowych kamienie wykorzystane zostają do produkcji rolek masujących kręgosłup i jego okolice. Z tego też względu łóżka nefrytowe doskonale sprawdzają się przy leczeniu ludzi starszych z dolegliwościami stawów, kręgosłupa i układu kostnego. Łóżko masujące tego typu skutecznie rozluźnia mięśnie i ścięgna okołokręgosłupowe, przyczyniając się tym samym do prawidłowego nastawienia kręgów. W konsekwencji przyczynia się ono do wzmocnienia mięśni grzbietu, pozwalając zachować większą sprawność ruchową. Dodatkowo należy pamiętać, że przy masażu kręgosłupa i jego okolic, zostaje obniżone ciśnienie, co może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jeśli zmagamy się z bólami kręgosłupa lub mamy coraz większy problem z poruszaniem się, warto sprawdzić w naszym mieście miejsc, w których możemy skorzystać z odpowiedniego w naszym przypadku masażu. Nie od dziś wiadomo, że ma on pozytywny wpływ na organizm ludzki.