Czym są dofinansowania unijne?

 

Unia Europejska i jej środki finansowe, jakie spłynęły do Polski, przemieniły krajobraz naszych miast i miasteczek. Wszędzie, gdzie tylko się nie obejrzeć, widzimy tablice, które informują nas jaką inwestycję w danym miejscu poczyniono i ile środków unijnych na nią przypadło. 

Czy w kujawsko pomorskiem uzyskamy dofinansowanie unijne?

dofinansowania unijne kujawsko pomorskieProgramy, jakie są realizowane w ramach przekazywania środków unijnych są bardzo różnorodne. Projekty w ramach, których starać się można o dofinansowania unijne są kierowane zarówno do statystycznego Kowalskiego, jak i do osób posiadających własną działalność gospodarczą. Kwoty dofinansowań zależą od rodzaju projektu, jaki jest realizowany. Jednak w niektórych przypadkach można je liczyć w milionach złotych. Z takiego zastrzyku gotówki chętnie korzystają nowe firmy, które prężnie działają w wielu sektorach gospodarki. Gdy jesteśmy zdecydowani na dofinansowania unijne kujawsko pomorskie jest województwem, w którym możemy znaleźć wiele ciekawych projektów. Zarówno dla zwyczajnych ludzi, jak i biznesu. Oczywiście te drugie są zwyczajowo wyższe, szczególnie jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, które chcą wdrożyć innowacyjne technologicznie rozwiązania. Żeby przystąpić do projektu unijnego, trzeba spełniać kryteria początkowe i dostarczyć komplet podstawowych, wymaganych dokumentów. Projekty mają różny czas trwa, ale najczęściej przyznanie dotacji unijnej, to kwestia kilku miesięcy. To niewiele w porównaniu z tym, ile korzyści z sobą niesie, uzyskanie dofinansowania.

Polska jest największym, unijnym beneficjentem, co oznacza, że to właśnie do naszego kraju, trafiło najwięcej środków finansowych. Jest to kwota kilkukrotnie wyższa od tej, którą wpłaciliśmy do wspólnej kasy. Co pokazuje, jak bardzo skorzystaliśmy na członkostwie w UE.