Czym kierować się wybierając rusztowanie?

Rusztowanie to w obecnych czasach podstawowe akcesorium zwiększające bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach. Dotychczas trudno było znaleźć takie rusztowanie, które szybko się rozkłada i jest jednocześnie solidne. Na szczęście pozytywną zmianę w tym temacie przyniosły produkty firmy Krause.

Zalety rusztowań Krause Protec

solidne rusztowanie krause protecKażda ekipa budowlana, która musi wykonać prace związane z elewacją budynku, musi być wyposażona w drabiny i rusztowanie. Niestety, te drugie, chociaż niezbędne, zmuszały dotychczas do wyboru między szybkością rozłożenia i mobilnością, a solidnością. Na szczęście obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rusztowań, które są jednocześnie mobilne i wytrzymałe – najlepszym przykładem jest solidne rusztowanie Krause Protec. Rusztowanie to, należące do grupy rusztowań jezdnych wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrą mobilnością, oraz możliwością szybkiego złożenia jak również i rozłożenia. Dzięki temu przygotowanie ekipy do remontu elewacji może być znacznie krótsze. Dodatkowo, dużą zaletą tego typu rusztowań jest fakt, że przy pomocy nawet jednej sztuki można wyremontować nawet bardzo szeroka ścianę, po prostu przestawiając rusztowanie z miejsca na miejsce. Rusztowanie to, pomimo tego że jest stosunkowo lekkie, wytrzymałością nie odbiega zbytnio od rusztowań stalowych. Jest to możliwe głównie dzięki unikalnemu sposobowi konstrukcji tego rusztowania, opartej o naprzemiennie ułożone elementy. Dzięki temu rusztowanie to jest w stanie znosić bardzo duże obciążenia, mimo wykonania z lekkiego aluminium.

Dzięki rusztowaniom, prace na większych wysokościach są bezpieczniejsze a dodatkowo mają szybszy i sprawniejszy przebieg. Ważne jednak, aby wybrać takie rusztowania, które są lekkie i odpowiednio mobilne. Znacznie ułatwi to bowiem przygotowania ekipy do rozpoczęcia remontu.