Czym jest olejek CBG?

W najlepszych sklepach konopnych znajdziemy wiele wyrobów, które pomogą nam pozbyć się wybranych chorób, schorzeń oraz dolegliwości. Jednym z nich są oleje z kannabigerolem (CBG), który jest nie mniej skuteczny niż kannabidiol (CBD).

Czym charakteryzują się oleje konopne CBG?

olejek cbgNie wszystkie oleje CBD zawierają CBG, ale większość olejów CBG zawiera CBD. Jest tak, ponieważ kannabigerol nie musi być dostarczany w dużych dawkach, gdyż jego działanie jest bardzo mocne. Olejki CBG występują też, zwykle, w niskich stężeniach, rzędu pięciu-dziesięciu procent, ponieważ wyższe jest trudne, a co za tym idzie, kosztowne do osiągnięcia. Stąd też, większość producentów się na to nie decyduje i takimi wyrobami, dysponują jedynie najlepsi z nich. Olejek CBG najłatwiej kupić w internecie, gdyż tam mamy największy wybór sklepów konopnych. Natomiast najbardziej opłacalne jest kupienie, za jednym razem, kilku buteleczek wyrobu, gdyż umożliwi nam to uzyskanie solidnego rabatu. Wiele osób stosujących oleje konopne twierdzi, że wyroby zawierające CBG są mocniejsze i szybsze w działaniu i trudno nie dać im wiary, ponieważ takich zdań są tysiące. Trzeba również wiedzieć, że są to produkty w stu procentach naturalne i ekologiczne, albowiem pozyskuje się je wyłącznie z upraw, gdzie stosowanie pestycydów, sztucznych nawozów, GMO i chemicznych oprysków, nie wchodzi w grę. Zapewnia to produktowi najwyższą jakość i gwarantuje konsumentowi, że w jego ręce trafia produkt czysty i maksymalnie skoncentrowany.

Zdecydowanie warto stosować oleje konopne, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w swoim składzie zawierają CBG. Są one bowiem niezwykle wydajne i skuteczne w działaniu, co potwierdzają nie tylko zadowoleni konsumenci, ale również wyniki badań naukowych.