Czym jest dieta BARF?

 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co podaje swojemu psu. Okazuje się, że gotowe karmy i wyroby mają w swoim składzie niestety niewiele mięsa. Ostatecznie pies żywiony takim jedzeniem może za jakiś czas mieć mnóstwo problemów zdrowotnych. Dieta BARF to doskonała możliwość w momencie, gdy chcemy zadbać o to, aby nasz pies był w odpowiedniej kondycji. Dlatego warto zastanowić się czy nie będzie to dobra możliwość.

Najlepsza dieta dla psów

dieta barfTak naprawdę dieta BARF może być idealna dla każdego psa – niezależnie od rasy czy jego stanu zdrowia, a nawet wielkości. Dlatego jest to uniwersalny model żywienia, który opłaca się wdrożyć. Wybierając dietę BARF mamy pewność, że będzie ona odpowiednio zbilansowana i że nasz pupil będzie miał w pożywieniu wszystko, czego oczekuje. Niestety żywiąc go gotowymi saszetkami tak naprawdę nasz pupil może być niedożywiony i może mieć wiele niedoborów. Jeśli chodzi o stanowisko weterynarzy na temat diety BARF to jest ono różne. Każdy z weterynarzy może mieć własną opinię, więc tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na wdrożenie tej diety u naszego psa. Na pewno znajdziemy mnóstwo artykułów w Internecie, które pozwolą nam podjąć odpowiednią decyzję. Wybierając dietę BARF możemy natknąć się na wiele gotowych wyrobów, które wystarczy tylko podać naszemu pupilowi. Oczywiście są one surowe – ponieważ właśnie takie jest założenie tego modelu żywienia. Wiele osób uważa, że takie karmienia psa jest w pewnym sensie powrotem do jego korzeni, ponieważ w naturze psy jadły to, co sobie upolowały.

Wiele osób niestety karmi swoje psy w niewłaściwy sposób, a później pojawiają się u nich różnorodne problemy zdrowotne, które spowodowane są bardzo często nieodpowiednim zbilansowaniem diety. Dlatego warto zastanowić się który model żywienia będzie dla naszego czworonożnego przyjaciela najlepszą możliwością.