Czy warto jest mieć drewnianą podłogę i zamówić cyklinowanie parkietu?

Posiadanie w domu drewnianej podłogi na pewno wygląda świetnie, ale prawda jest taka, że nie zawsze jest to warte swojej ceny. Przede wszystkim stara, drewniana podłoga wymaga znacznie większego nakładu sił i energii w celu utrzymania jej w jako takim stanie, niż nowe, zwykłe panele.

Cyklinowanie parkietu z dobrą cykliniarką

cyklinowanie parkietu Ostatnimi czasy coraz popularniejszym zabiegiem staje się cyklinowanie podłóg, i nawet w Bydgoszczy z każdym rokiem pojawia się coraz więcej firm, które świadczą tego typu usługi. Cyklinowanie samo w sobie nie jest wcale trudne, aczkolwiek wymaga profesjonalnego sprzętu, co sprawia, że jest to kompletnie nieopłacalne dla nikogo, kto i tak nie ma na stanie cykliniarki. Ponieważ raczej większość z nas nie kupiła tego przez przypadek w supermarkecie na ostatniej promocji, można założyć, że każdy z nas musiałby wynająć profesjonalną firmę, która wykonałaby u nas cyklinowanie. Ponad wszelką wątpliwość należy zlecić to firmie, jeśli interesuje nas cyklinowanie parkietu w Bydgoszczy. Akurat tak się składa, że w moim domu jest zarówno zwykła podłoga, jak i parkiet oba drewniane. Mój wuja ma firmę, która w ofercie posiada cyklinowanie, w związku z tym stwierdziłem, że będę cwany, pożyczę od niego cykliniarkę i sam to załatwię. O ile zrobienie zwykłej podłogi nie było jakimś szczególnym wyzwaniem, tak cyklinowanie parkietu okazało się przerastać moje siły. Postanowiłem, że odtąd jeśli coś nie wyjdzie mi samo z siebie, a przy okazji może spowodować duże, kosztowne i nieodwracalne zniszczenia, to po prostu nie będę się tego sam podejmował.

Wystarczyło przecież, bym poprosił o pomoc wuja, który na pewno powiedziałby mi w jaki sposób powinienem był to załatwić. Niestety gdy pożyczałem cykliniarkę wuja akurat był zabiegany, później zaś nie dzwoniłem, bo myślałem, że sobie sam poradzę.