Czy potrzebny jest księgowy na cały etat?

Bardzo często wielu przedsiębiorców decyduje się głównie ze względów finansowych na rezygnacje ze stałych etatowych księgowych i korzystanie z usług biur rachunkowych. Doświadczonemu księgowemu możemy powierzyć wszystkie kwestie związane z działalnością finansowa naszej firmy, aby sporządzali rozliczenia oraz opłacanie podatki, a także składki ubezpieczeniowe.

Dlaczego warto korzystać z pomocy księgowych?

księgowość na UrsynowieDobry księgowy, który ma odpowiednią wiedzę dotyczącą prowadzenia dokumentacji księgowej dla firmy i będzie mógł pomóc przede wszystkim osobom początkującym, które mają obawy przed wypełnieniem różnych pism czy sporządzeniem umów dla pracowników. Obecnie ponad 70% przedsiębiorców deklaruje, że nie ma czasu, aby na bieżąco śledzić nowelizację dotyczące o zmianach prawie i dlatego decydują się na korzystanie z usług pracowników biur rachunkowych. Firmy oferujące księgowość na Ursynowie zatrudniają pracowników, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do prowadzenia dokumentacji firmowej oraz do udzielania pomocy dla klientów prywatnych. Do biur rachunkowych nie tylko zgłaszają się przedstawiciele firm, ale także osoby prywatne, na których ciąży obowiązek prowadzenia skomplikowanej księgowości. Wiele osób fizycznych również zdecydowanie woli powierzyć rozliczenie roczne PIT doświadczonemu księgowemu niż poświęcać czas na rozliczanie podatków. Również bardzo często do biur rachunkowych zgłaszają się klienci indywidualni, którzy muszą złożyć opodatkowanie spadków oraz darowizn.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w branży budowlanej bardzo często decydują się na usługi księgowe, ponieważ mogą oni tam skorzystać z pomocy, aby otrzymać możliwość zwrotu podatku VAT od materiałów budowlanych. Warunkiem otrzymania takiego zwrotu jest prawidłowe sporządzenie odpowiedniej dokumentacji i złożenie wniosku.