Co może robić operator drona?

Mądrzy ludzie powiadają, że najważniejsze w życiu jest, by robić to, co się kocha. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zrobić to dobrze, a nawet najlepiej, wkładając serce w swoją pracę. Nie warto kierować się tym, co mówią inni, bo nie oni za nas przeżyją życie. Jeśli uwielbiasz taczyć tańcz, jeśli kochasz komputery, zostań informatykiem.

Drony: ile kosztują szkolenia?

szkolenie na operatora dronaJeśli z kolei uwielbiasz patrzeć na ziemię z perspektywy ptaka i masz trochę zmysłu artystycznego, zostań operatorem drona. Skąd ten pomysł? Każdy, kto interesuje się dronami wie, co jest teraz w modzie. Nagrywanie wszelkich imprez plenerowych to obecnie bardzo dochodowa sprawa. Jeśli przejdziemy szkolenie w zakresie operowania nim, możemy zarobić naprawdę niezłe pieniądze. W tej chwili bardzo popularne jest nagrywanie wesel z lotu ptaka, ale nie możemy przyjąć takiego zlecenia jeśli nie odbędziemy profesjonalnego kursu. Musimy wiedzieć co nam wolno, a czego nie. Z czego składa się nasz dron i gdzie może latać. Nawet, jeśli świetnie nim operujemy, to bez zezwolenia za wiele nie możemy sobie pozwolić. Szkolenia kończą się egzaminami państwowymi i dopiero wtedy bezpiecznie i pełnoprawnie możemy wykorzystywać przestrzeń powietrzną. Takie szkolenie na operatora drona, ma różne ceny, w różnych firmach oraz różne warianty. W zależności od tego, jaka jest już nasza wiedza na ten temat, wybieramy odpowiednie szkolenie. Jest to wydatek jednorazowy, i jeśli chcemy zarabiać na operowaniu drona, szybko się zwróci.

Kiedyś drony uważano wyłącznie za zabawki. Dopiero, gdy okazało się, że filmy nimi nagrane są bajeczne, zaczęły robić furorę. Musimy jednak pamiętać, że te maleństwa na błękitnym niebie, nie mogą sobie latać, jak chcą i gdzie chcą. Ograniczają to przepisy, które operator musi znać i których musi zawsze przestrzegać.