Ciekawa praca w biurze księgowym z Bydgoszczy

Dwa lata temu miałam zamiar całe wakacje spędzić w Bydgoszczy. Pokłóciłam się z chłopakiem i zrezygnowałam ze wspólnych planów. Żeby jednak całkowicie nie zmarnować tego okresu postanowiłam poszukać sobie pracy dorywczej.

Biura księgowe z Bydgoszczy zatrudniają na wakacje

biura księgoweZawsze interesowała mnie księgowość. Brałam już udział w dwóch kursach księgowych i całkiem poważnie rozważałam iść na kierunkowe studia. Postanowiłam więc wykorzystać to i poszukać pracy właśnie w księgowości. Małe, jednoosobowe biura rachunkowe Bydgoszcz nie brałam nawet pod uwagę. Byłam pewna, że takie jednoosobowe firmy nie będą zainteresowane zatrudnianiem kogokolwiek, nawet tylko na czas wakacji. Tymczasem duża biura księgowe z Bydgoszczy miały właśnie okres urlopowy. Wydawało mi się więc, że nie będzie trudno się gdzieś zaczepić. Po trzech tygodniach bardzo intensywnych poszukiwań zrozumiałam jednak, że wcale nie będzie łatwo. Miałam właściwie już się poddać kiedy natrafiłam wreszcie na jedno biuro rachunkowe, które szukało zastępstwa dla swoich urlopujących pracowników. Co prawda firma oczekiwała doświadczenia, tymczasem moje usługi księgowe ograniczały się jedynie do zabawy. Miałam jedynie sporą wiedzę teoretyczną i to wszystko. Nic jednak nie szkodziło spróbować. To był dobry ruch i po bardzo przyjemnej rozmowie kwalifikacyjnej zostałam zatrudniona. Okazało się, że księgowość to coś absolutnie dla mnie. Czułam się tam jak ryba w wodzie. Wiele się przez ten czas nauczyłam. W praktyce wyszło, że cała moja dotychczas zebrana na kursach wiedza jest już dość nieaktualna. Jednak uczyłam się wyjątkowo szybko, nic nie stanowiło dla mnie kłopotu.

Tak więc nawet szefowa przyznała, że warto było dać mi tą szansę. Zaproponowała mi pracę na stałe, na pół etatu aby nie kolidowała z moją nauką. Oczywiście się zgodziłam i do teraz nie żałuję.