Cena tuningu silnika

W przypadku, kiedy jazda twoim samochodem stała się nudna i powolna, nie musisz zastanawiać się nad kupnem nowego. Być może nie będzie to konieczne, ponieważ w dzisiejszych czasach mamy możliwość zwiększenia fabrycznej mocy silnika za pomocą odpowiednich programów. Decydując się na taki zabieg oszczędzisz pieniądze przeznaczone na kupno mocniejszej maszyny, a jednocześnie będziesz cieszył się bardziej dynamiczną jazdą.

Silnik też można tuningować

chip tuning cenaZacznijmy od wytłumaczenia, czym właściwie jest chip tuning. W wielkim skrócie polega on na zmodyfikowaniu dotychczasowych ustawień programu, który steruje pracą całego silnika. Oczywiście każdy samochód i każdy silnik jest inny, dlatego ważne jest, aby zwiększać moc w sposób dopasowany do każdego modelu indywidualnie. To, ile mocy może zyskać Twój samochód jest natomiast sprawą zależącą od wielu czynników, np. od rodzaju silnika, jego stanu technicznego oraz marginesu wytrzymałości, jaki zostawił producent pojazdu. Kolejną kwestią jest koszt takiej modyfikacji. Jeśli chodzi o chip tuning cena również zależy od ilości koni mechanicznych, jednostki napędowej i od tego, czy zwiększenie mocy ma być trwałe, czy będzie można z niego w każdej chwili zrezygnować. Korzyści z chip tuningu jest kilka – na pewno po takim tuningu można poczuć zmianę w szybkości reakcji auta na naciśnięcie pedału gazu.

Do korzyści z chip tuningu należeć będzie przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa aktywnego na drodze poprzez szybsze wyprzedzanie. Różnicę możemy odczuć również w spalaniu – im szybciej się rozpędzimy, tym mniejsze zużycie paliwa. Opłacalność inwestycji w chip tuning będzie widoczna z czasem. Niemniej jednak warto podjąć takie działania, choćby ze względu na wymienione wcześniej korzyści.