Buty dla lekkoatletów

Uprawiając sport na wysokim poziomie w pewnym momencie się zatrzymujemy i aby nadal się rozwijać w danej dyscyplinie, to musimy dokonać zmian zarówno w treningu, diecie, a także zmienić swój sprzęt na bardziej profesjonalny. Dobrym przykładem są biegacze, gdzie zmiana samego obuwia ma niekiedy bardzo duże znaczenie. W dobrych butach jesteśmy wstanie pobiec znacznie szybciej i dalej.

Obuwie z kolcami do biegania

kolce lekkoatletyczneBiegaczy możemy podzielić na kilka kategorii. Najłatwiej zrobić to ze względu na to jakie odległości biega dana osoba. Możemy wyróżnić tutaj krótko i długodystansowców. O ile u długodystansowców obuwie nie zrobi tak dużej różnicy, to u sprinterów jest kluczowe. W dobrze dobranych butach ten sam sprinter jest wstanie pobiec o kilkanaście procent szybciej, niż w obuwiu, które nie jest dobrze do niego dopasowane, a te kilkanaście procent ma bardzo duże znaczenie, ponieważ przekłada się ono na cenne sekundy. Kolce lekkoatletyczne, bo tak nazywają się buty dla sprinterów, są bardzo lekkie i posiada twardą podeszwę z metalowymi wypustkami. Chodzenie w takim obuwiu jest bardzo uciążliwe, ale do biegania na krótkie dystanse nie znajdziemy lepszego obuwia. Sam tartan, którym wyłożona jest bieżnia do biegów krótkodystansowych, zapewnia nam bardzo dobrą przyczepność, ale dzięki kolcom ta przyczepność jest jeszcze lepsza. Kolce wbijają się w nawierzchnię, więc możemy odpychać się z całych sił od podłoża, co pozwoli nam uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

W celu dokonania zakupu takiego obuwia, możemy wybrać się do dobrych sklepów sportowych. Jeśli w okolicznych sklepach nie ma tego typu obuwia, to możemy je kupić przez internet. Decydując się na zakupy w sklepie internetowym należy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać rozmiar kolców.