Bezproblemowe złomowanie auta

Droga każdego pojazdu zaczyna się w fabryce motoryzacyjnej, a kończy na złomowisku. Kwestią jest tylko to, kiedy konkretne auto trafi na szrot, a może to zrobić każdego dnia, gdyż przyjmowane tam są samochody w różnym stanie technicznym.

Po co złomować samochód?

złomowanie samochodu poznańZgodnie z polskim prawem, każdy pojazd poruszający się drogami publicznymi, musi być zarejestrowany i ubezpieczony. Jeżeli te obowiązki nie są dopełnione, to ich właścicielom grozi kara grzywny i konfiskata pojazdu. Również pojazdy, które pokonują nasze drogi, a ich stan techniczny zagraża życiu i zdrowiu kierowcy oraz innym uczestnikom ruchu, może być odebrany. W związku z tym lepiej nie zwlekać, jeżeli nasz pojazd nie nadaje się do jazdy, to lepiej nie ryzykować i albo go naprawić, albo oddać na szrot. Jeżeli zdecydujemy się na złomowanie samochodu Poznań jest miastem, w którym znajdziemy kilka dużych złomowisk, przyjmujących dowolne samochody. Ważne żeby wybierać legalnie działające szroty, czyli posiadające odpowiednie uprawnienia i pozwolenia, gdyż tylko wtedy będziemy mogli samochód wyrejestrować. Wystarczy dostarczyć pojazd na złomowisko lub skorzystać z możliwości transportu na lawecie i posiadać wszystkie niezbędne dokumenty, czyli dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Auto jest przyjmowane przez szrot i ważone, w celu sprawdzenia czy jego masa zgadza się z normą ustaloną dla nowego pojazdu tej samej marki i modelu. Jeżeli będzie niższa, to wtedy właściciel jest zobligowany dokonać odpowiedniej dopłaty za każdy brakujący kilogram.

Złomowiska nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju, przyjmują samochody osobowe i dostawcze, a także ciężarowe. Na miejscu są rozbierane z części, które nadają się do dalszej odsprzedaży, a reszta trafia do zmiażdżenia, czyli całkowitej utylizacji.