Bezpieczeństwo przy spawaniu

Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na spawaczy. Jest to zawód przyszłościowy. Spawanie jest czymś co niestety niszczy nasze oczy poprzez naświetlenie ich. Dlatego należy je chronić. Przy spawaniu ważne jest mieć odpowiedni strój wraz z okularami. Jednak również ważna jest ochrona osób trzecich.

Kurtyny wykorzystywane przy spawaniu

kurtyny spawalniczeObecnie podczas prac spawalniczych spawacz posiada odpowiedni kombinezon, który chroni go przed tak zwanymi iskrami. Strój to nie tylko kombinezon ale również okulary. Jednak dla ochrony innych osób warto posiadać kurtyny spawalnicze. Kurtyny mają za zadnie oddzielić miejsce spawania od pozostałych osób. Kurtyny spawalnicze są wykonane ze specjalnego materiału, który nie przepuszcza szkodliwego światła. Kurtyny spawalnicze przede wszystkim zapewniają ochronę przed promieniowaniem świetlnym, jasnoniebieskim, a  także UV, które są bardzo szkodliwe. Kurtyny zazwyczaj posiadają krawędzie, które są wzmacniane dodatkowo, aby kurtyna mogła samowolnie stać i nie przewróciła się. Dodatkowo posiadają specjalne otwory, które sprawiają, że kurtyny można ze sobą łączyć. Dlatego zasłona spawalnicza może być różnej długości. Kurtyny mogą być produkowane z tkanin bawełnianych, które bardzo dobrą tworzą ochronę przed iskrami wytwarzanymi podczas spawania. Kurtyny mogą posiadać różne rozmiary, a także mogą występować w różnych kolorach, na przykład koloru zielonego czy czerwonego, a także niebieskiego.

Ogólnie mówiąc kurtyna typowo spawalnicza musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim nie może przepuszczać iskier wytwarzanych podczas spawania, czy nawet promieniowania świetlnego. Kurtyny można kupić w częściach i złożyć z nich taką jaką potrzebujemy jeśli chodzi o szerokość. Można zamówić je przez internet.