Automatyczne skrzynie biegów

 

Kupując samochód używany coraz więcej osób wybiera tak zwane automaty ze względu na komfort jazdy. Ten typ skrzyń biegów szczególnie upodobały sobie kobiety. Przy oględzinach takiego samochodu stan skrzyni biegów powinien być sprawdzony w pierwszej kolejności, bowiem naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

Serwis skrzyni biegów

naprawa skrzyń biegów świętokrzyskieAutomatyczne skrzynie biegów spotkamy nie tylko w autach sportowych z wyższej półki, ale również w małych miejskich samochodach, które mają być zwinne i ekonomiczne za sprawą tak zwanych automatów. Jeśli skrzynia jest w dobrej kondycji, to z pewnością warto o nią regularnie dbać, chociażby przez wymiany oleju. Natomiast jeśli dojdzie już do awarii, to najczęściej nasz pojazd zostanie całkowicie unieruchomiony. Wtedy zostaje nam już tylko kontakt z mechanikiem i naprawa skrzyń biegów – Świętokrzyskie jest województwem, w którym znajduje się wiele wykwalifikowanych zakładów mechanicznych. Najczęściej będziemy musieli dodatkowo pokryć koszty lawety, bo do warsztatu na kołach nie będziemy w stanie dojechać. Niestety naprawy automatycznych skrzyń biegów nie należą do najtańszych i przy ich regeneracji należy szykować się na naprawdę spore wydatki. Niestety nie są to pancerne elementy samochodu i nie od dziś wiadomo, że z tego względu tak zwane automaty mają sporą rzeszę przeciwników wśród kierowców, a zwłaszcza wśród tych starej daty. Młodzi lubią wygodę, więc częściej kupują pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.

Oczywiście po regeneracji skrzyni biegów otrzymujemy krótszą lub dłuższą gwarancję, co jednak nie oznacza, że o skrzynie nie będzie trzeba dbać, Należy jeździć płynnie i przede wszystkim przesadnie nie katować samochodu, bowiem małe miejskie auta to nie wyścigówki, które zniosą duże obciążenia skrzyń biegów. Olej do skrzyni biegów to koszt kilkudziesięciu do kilkuset złotych, więc warto go regularnie wymieniać.