Automatyczne otwieranie bramy wjazdowej

Decydując się na budowę domu należy wziąć pod uwagę różne czynniki, które finalnie wpływają na ergonomię użytkowania oraz bezpieczeństwo. Jednym z nich jest z całą pewnością ogrodzenie posesji, które powinno być zrealizowane z wytrzymałych materiałów. Dodatkowo czasami użytkownicy ceniący sobie prywatność decydują się kupić ogrodzenie, które skutecznie pozwala ich odgrodzić od świata zewnętrznego.

Jak dobrać napęd do bramy skrzydłowej?

napędy do bram skrzydłowychWarto jednak wspomnieć, że w takim przypadku niezbędne jest wyznaczenie wejść na posesję czy wjazdu. W tym celu montowane są furtki, a także bramy, które umożliwiają otwieranie w celu wjazdu samochodu. Niekiedy zleceniodawcy decydują się na montaż dodatkowych udogodnień takich jak napędy do bram skrzydłowych, które umożliwiają automatyczne otwarcie w momencie, gdy domownik zbliża się do posesji. Układ napędowy w takim przypadku składa się przeważnie z: siłownika elektromechanicznego, siłowników teleskopowych, centrali sterującej czy kompletu fotokomórek. Dodatkowo brama może być wyposażona w sygnalizator, który umożliwia sygnalizację otwierania czy zamykania. Dla użytkownika przewidziany jest pilot za pomocą którego możliwe jest wysyłanie sygnału sterującego. Należy pamiętać, że tego typu układ potrzebuje zasilania do swojego poprawnego działania.

Właśnie dlatego użytkownikom wraz z bramą przekazywane są klucze awaryjne, które umożliwiają rozprzęgnięcie układu w przypadku zaniku napięcia sieciowego. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli napędów, które są produkowane przez różne podmioty. Podczas wyboru warto kierować się przede wszystkim opiniami innych użytkowników, czasem gwarancji czy certyfikatami oraz atestami. W ten sposób można wybrać produkt najwyższej jakości, który przez lata będzie służył niezawodnie i bezawaryjnie.