Atrakcyjny taras i jego impregnacja lakierem lub olejem

Taras przed domem to niezwykle atrakcyjna część powierzchni do zagospodarowania. Jak ją zaaranżować, by spełniała swoje funkcje, a jednocześnie stanowiła ciekawy punkt domu? Im większa powierzchnia do dyspozycji, tym łatwiej jest zaplanować wyposażenie i funkcjonalność tarasu.

Olej osmo na deski tarasowe?

olej osmoZastanówmy się, czy będzie on służył jako miejsce wypoczynku, czy tylko dekoracyjne. Nawierzchnia może być wykończona deską tarasową, czyli elementami np. z drewna o szczególnych właściwościach. Zastosowany na nich olej osmo w dobrej cenie pozwala uzyskać dodatkową odporność na wilgoć i zmieniające się warunki atmosferyczne na zewnątrz. Cena rozwiązania jest różna w zależności od powierzchni. Jeśli na tarasie zaplanujemy kącik wypoczynkowy, postawimy stolik kawowy, możemy go zakonserwować dodatkowo aplikując olej do blatów kuchennych – ułatwi to jego czyszczenie. Kwiaty w doniczkach stanowią bardzo atrakcyjny wizerunkowo element tarasu. Zapytajmy ekspertów o roślinność, która będzie kwitła przez cały rok nadając temu miejscu niepowtarzalny klimat. Bona mega jest innowacyjnym lakierem możliwym do stosowania na deskę tarasową. Ciekawe kolory desek tarasowych mogą wynikać z gatunku drewna lub impregnatu. Bona traffic może nadać efekt na tarasie w postaci błysku lub matu z refleksami. W przypadku większego tarasu, możemy zaplanować większą ilość mebli czy parasoli dających efekt cienia latem. Będzie mogło tam komfortowo relaksować się więcej osób. Lakier bona traffic hd utwardzi dodatkowo taką powierzchnię używaną intensywnie. W sieci marketów budowlanych można kupić specjalne meble przeznaczone na taras i komponować z nich wygodne kąciki przeznaczone do relaksu.

Gustowne dodatki w postaci poduszek czy szklanych stolików kawowych dodadzą uroku. Czasopisma wnętrzarskie proponują wiele ciekawych aranżacji.