Aktywizowanie młodzieży dzięki zajęciom sportowym

Statystyki są alarmujące i przerażające. Coraz więcej dzieci jest otyłych. Wybierają oni łatwy styl życia – chipsy, słone przekąski, telewizor oraz gry komputerowe i niezdrowe, tłuste jedzenie zamiast aktywności ruchowej oraz warzyw i owoców.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe ratunkiem dla dzieci

zajęcia sportowe dla dzieciSpecjaliści biją na alarm, bowiem nie jest dobrze. W szkołach podstawowych już co trzecie dziecko zmaga się z problemem otyłości. Rodzice często reagują, gdy jest już za późno. A każdy zna stare powiedzenie, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wielu rodziców, szczególnie w Krakowie postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Dlatego też postanowili zaktywizować nie tylko same dzieci, ale także osoby, które mogą poszczycić się dokumentami na profesjonalnego trenera. Zajęcia pozalekcyjne jakie wymyślili sprawiły, że dzieciaki zaczęły porzucać żelki, chipsy oraz ciastka a coraz częściej wychodzić na dwór, a także brać udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Przede wszystkim były to zajęcia sportowe dla dzieci. Dziewczynki mogły liczyć na naukę różnych stylów tańca, natomiast chłopcy na treningi bramkarskie. Jednak to nie była dla nich jedyna atrakcja. Co jakiś czas jeden z chłopców, który mógł pochwalić się najlepszym wynikiem otrzymywał trzy treningi indywidualne piłki nożnej. To była dodatkowa motywacja, bowiem trener dbał o ich atrakcyjność. Starał się zapraszać byłych zawodników krakowskich piłkarskich drużyn, którzy dla młodych chłopaków stawali się inspiracją i motorem do walki o własne marzenia.

 

Aktywizowanie młodzieży jak widać wcale nie jest trudnym zajęciem. Najważniejszy jest pomysł, bowiem motywacja już jest a także środki pieniężne. Przekładając je na życie i zdrowie swoich dzieci nie należy mówić o kosztach. Pokazać natomiast należy innym rodzicom, że problem sam się nie rozwiąże.

Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia sportowe polecam stronę kspn.pl